هنر درمانی

آنچه در این پست میخوانید

هنر درمانی

قبل از اینکه بحث و شروع کنیم ، ابتدا بدانید که هنر درمانی چیست؟ روانشناسی امروز می گوید که هنر درمانی، درمانی است که شامل استفاده از تکنیک های خلاق مانند نقاشی ، ساخت کولاژ ، رنگ آمیزی و مجسمه سازی است.

این به مردم کمک می کند تا خود را ابراز کرده و وضعیت روانی را از طریق آثار هنری که خلق می کنند بررسی کنند. بعداً درمانگر از طریق رمزگشایی ، نماد شناسی ، استعاره و پیامهای غیر کلامی موجود در آثار هنری  ویژگی های روانی را کشف می کند. گفته می شود هنر درمانی باعث شده است تا بیماران درمانی عمیق تری تجربه و احساسات خود را درک کنند.

احساسات پنهان

بیان احساسات پنهان بسیار دشوار است. بنابراین هنر درمانی شکل گرفت. هنر درمانی به کودکان ، جوانان و بزرگسالان کمک می کند تا احساسات خود را کشف کنند. بنابراین هنر درمانی برای رفع استرس ، کاهش علائم اضطراب و افسردگی نیز مفید است. این روش درمانی به صورت جداگانه ، به صورت جفت یا گروهی قابل انجام است. هنر درمانی را می توان در مشاوره شخصی ، بیمارستان ها ، مراکز درمانی و غیره انجام داد. در هنر درمانی هیچ چیز خوب یا بد وجود ندارد زیرا مهمترین چیز این است که رابطه هنری ایجاد شده با وضعیت روانی مشتری را پیدا کنید. از آثار هنری می توان برای زنده کردن خاطرات و گفتن داستانهایی استفاده کرد که می توانند پیامها و افکار ناخودآگاه انسان را آشکار کنند

جلسه اول با گپ زدن بین مشتری و درمانگر انجام می شود. سپس ، ما می توانیم نوع هنری را بسازیم که انتخاب کنیم. هنگامی که شروع به ساختن کردیم ، درمانگر در هنگام ساختن کار ، بدون اینکه ابتدا قضاوت کند ، روند را مشاهده خواهد کرد.

پس از اتمام کار هنری ، درمانگر شروع به پرسیدن سؤالاتی درباره ما در مورد فرآیند تولید می کند ، آیا مشکلات یا موانعی وجود دارد. سپس ، درمانگر هنگام ساخت کار از احساسات ما سؤال خواهد کرد. البته کار ما جداگانه ارزیابی خواهد شد.

هنر درمانی معتقد است که رنگ ها ، بافت ها ، شکل ها و خراش در آثار هنری معنایی دارند که می توانند عمیق ترین افکار و احساسات ما را بیان کنند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نکاتی که پیش از ثبت سفارش آنلاین طراحی باید بدانیم.​

آنچه در این پست میخوانید چند نکته که قبل از ثبت سفارش آنلاین طراحی گرافیک باید بخوانید. طراح گرافیک کیست…

بیشتر بخوانید

مشکل چشمان داوینچی

آنچه در این پست میخوانید یک چشم هنری مشکل چشمان داوینچی احتمالا لئوناردو داوینچی جهان را به طور متفاوتی می‌دیده…

بیشتر بخوانید

اکسپرسیونیسم

آنچه در این پست میخوانید اکسپرسیونیسم اکسپرسیونیسم در آلمان و اتریش اکسپرسیونیسم چیست؟ اکسپرسیونیسم در ۱۹۰۷ نقاش نروژی، ادوارد مونک…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *